Dlaczego warto wyjechać do pracy w Holandii?

Dlaczego warto wyjechać do pracy w Holandii?

Poradnik

Holandia nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród europejskich emigrantów zarobkowych. Polacy stanowią jedną z największych grup emigranckich na terenie kraju. Do przeprowadzki zachęcają przede wszystkim konkurencyjne zarobki, wysoki standard życia oraz wyjątkowy, malowniczy klimat. Dlaczego warto pracować w Holandii? Jakie są największe zalety pracy na terenie Niderlandów?

Otwarty rynek pracy

Holenderski rynek pracy jest otwarty zarówno na studentów poszukujących pracy sezonowej, jak i na wyspecjalizowanych fachowców, szukających stałego zatrudnienia. Prosta procedura podjęcia zatrudnienia dotyczy emigrantów z Unii Europejskiej i wymaga jedynie wyrobienia numeru sofi.

Holandia jest dynamicznie rozwijającym się krajem, dlatego też niektóre branże cechuje stałe zapotrzebowanie na pracowników. Podjęcie pracy w Holandii, w większości przypadków nie wymaga znajomości języka niderlandzkiego – bez problemu można porozumiewać się wyłącznie po angielsku.

Atrakcyjne zarobki i warunki pracy

Zarobki w Holandii są niewątpliwie głównym powodem emigracji zarobkowej Polaków. Doświadczeni specjaliści z pewnością znajdą dobrze płatną pracę. Wykwalifikowani pracownicy fizyczni mogą liczyć na nieco niższe, jednak wciąż atrakcyjne zarobki. Praca sezonowa w Holandii pozwala zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy, a podjęcie zatrudnienia nie wymaga doświadczenia ani znajomości języka.

Stała praca w Holandii związana jest z korzystnymi warunkami polityki społecznej. Atrakcyjny system socjalny zapewnia szereg dodatkowych świadczeń i zasiłków. Holandia jest krajem, w którym dużą wagę przykłada się do zachowania równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. Maksymalny czas pracy w ciągu dnia wynosi 12 godzin, a w ciągu tygodnia 60 godzin. Osobom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy przysługuje 20-25 dni urlopowych w ciągu roku.

Jak znaleźć pracę w Holandii?

Rozważasz wyjazd do pracy za granicę? Wyjazd do pracy w Holandii to świetna opcja na stałe zatrudnienie oraz na wyjazdy sezonowe. Szukając pracy w Holandii można działać na własną rękę lub skorzystać z pomocy profesjonalistów. Agencja pośrednictwa pracy pomaga w znalezieniu zatrudnienia, maksymalnie ułatwiając ten proces i czyniąc go wyjątkowo prostym i przyjemnym. Agencja pracy Holland Contracting zapewnia atrakcyjne oferty pracy w Holandii dopasowane do doświadczenia i kwalifikacji kandydatów, pomoc w załatwianiu wszelkich formalności związanych z podjęciem zatrudnienia, transportem i zakwaterowaniem, a także opiekę koordynatorów na miejscu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *