Lubisz wyprawy w terenie? A może wolisz przemierzać miejską dżunglę? Niezależnie od tego gdzie odbywa się twoja podróż i czy fascynuje cię survival, powinieneś przygotować się na wszystkie możliwe okoliczności, takie jak wypadek lub konieczność bytowania w terenie. Jak więc to zrobić? Idealnym rozwiązaniem jest zestaw survivalowy w postaci puszki survivalowej, czyli małe pudełko zawierające drobne przedmioty, które mogą niejednokrotnie uratować ci skórę! Z artykułu dowiesz się jak przygotować idealnie wyposażoną puszkę survivalową.
Jak przygotować podręczny zestaw survivalowy
Wybierz pudełko
Pierwszym krokiem jest wybór pudełka. Musi być przede wszystkim szczelne i odporne na wodę. Może być to puszka po cukierkach, zakręcane opakowanie po balsamie do ciała lub szczelne pudełko na żywność. Oczywiście można również zaopatrzyć się w profesjonalne pudełko. Można takie kupić w sklepach z gadżetami survivalowymi lub sklepach militarnych. Dobrym rozwiązaniem jest również zamówienie pudełka przez internet, na przykład na aliexpress. W tym przypadku jego koszt wyniesie zaledwie kilka złotych. W części sklepów można nabyć gotowe zestawy survivalowe, zawierające podstawowe lub bardziej rozbudowane wyposażenie, w zależności od preferencji kupującego.
Zawartość puszki
W puszce survivalowej może znaleźć się tak naprawdę wszystko, co uważasz za niezbędne do poradzenia sobie w trudnych sytuacjach. Absolutną podstawą jest scyzoryk lub mały nożyk. Można za jego pomocą zarówno ściąć gałęzie na szałas, jak i zaostrzyć ołówek w przypadku braku temperówki. Kolejnym elementem są zapałki lub zapalniczka, służące do rozpalenia ogniska. W zapasie powinno znaleźć się również krzesiwo, będące idealnym rozwiązaniem w przypadku wykorzystania wszystkich zapałek i paliwa w zapalniczce. Do zapalenia ogniska przyda się również podpałka, czyli materiał który łatwo się zapala. Mogą to być waciki kosmetyczne lub tampony, które są dodatkowo zabezpieczone ochronną folią, uniemożliwiającą zabrudzenie i zamoczenie. Bardzo przydatnym elementem jest taśma izolacyjna, którą można wykorzystać do wielu celów, od drobnych napraw po łączenie gałęzi przy budowie schronienia. W puszce powinien się również znaleźć mały zestaw apteczkowy. Podstawa to mały bandaż i kilka plastrów różnych rozmiarów, do małych i większych zadrapań. W skład podręcznej apteczki powinna również wejść… Prezerwatywa! Jej zastosowania w survivalu są bardzo liczne. Dzięki swojej rozciągliwości może posłużyć do magazynowania wody. Po odcięciu końcówki można ją również nałożyć na zranioną, zabandażowaną kończynę w celu ochrony przed zabrudzeniami.
Co jeszcze można zabrać?
Przy tworzeniu puszki survivalowej ogranicza cię tylko wyobraźnia i rozmiar pudełka. Co więc możesz jeszcze zabrać? Kompas, sznurek, kartka, ołówek, woreczki, gumka recepturka, to tylko niektóre z możliwości. Na co dzień może ci się również przydać pilniczek do paznokci, mini zestaw do szycia, agrafki i guma do żucia. Przydatna może być również podpaska lub wkładka higieniczna. Może ona posłużyć do zabezpieczenia większej rany gdy nie masz przy sobie jałowej gazy.
Ostatnim krokiem jest pamiętanie o włożeniu puszki survivalowej do plecaka lub torebki przed wyjściem z domu. Szczęśliwej podróży i uważaj na siebie, poszukiwaczu przygód!
bardzo ciekawe