Jak zwiększyć produktywność podczas pracy w domu?

Jak zwiększyć produktywność podczas pracy w domu?

Poradnik Prasóweczki

Ogromnym wyzwaniem jest stworzenie fizycznego i psychicznego środowiska pracy w domu. Jeśli potrafisz odwzajemnić podobny nastrój, nie poczujesz aż tak dużej różnicy, a to uspokoi twój umysł. Oto kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby naturalnie zachęcać do myślenia w pracy, nawet gdy jesteś w domu.

Wyróżnij swój obszar roboczy
Wcześniej fizycznie wszedłeś w inną przestrzeń. Dojazdy do pracy, a następnie zmiana środowiska naturalnego spowodowały zmianę biegów w twoim umyśle. To automatycznie pozwala twojej stronie produktywnej przejąć leniwą stronę. Powinieneś także rozróżnić miejsce do pracy w domu, aby zachęcić do podobnego sposobu myślenia. Usiądź w kącie, w którym nie śpisz, nie odpoczywasz ani nie jesz. Nawet jeśli mieszkasz w mieszkaniu jednopokojowym, weź krzesło i umieść je w nowym miejscu.

Ubierz
Tak jak twój mózg przygotował się na wejście w inną przestrzeń fizyczną, tak twój umysł przygotował się do pracy, kiedy przebrałeś się do pracy. Czas, który poświęciłeś na przygotowanie się, był czasem, kiedy twój umysł obudził się i przygotował do pracy. Nadal postępuj zgodnie z tym samym reżimem, co podczas wizyty w biurze. Niekoniecznie musisz nosić 3-częściowy garnitur. Jednak zmień się z piżamy. Weź prysznic. Nałóż makijaż, jeśli zrobiłeś to wcześniej. Nie musisz przestrzegać ścisłego reżimu. Po prostu zrób wystarczająco dużo, abyś pomyślał, że nadszedł czas, aby iść do pracy.

Zrób wystarczająco dużo przerw
W tradycyjnym biurze zwykle nie masz kontroli nad przerwami. Jednak w domu masz ten luksus. Biorąc pod uwagę wyższy poziom stresu, powinieneś uwzględniać wystarczającą liczbę przerw w ciągu dnia. Nieprzestrzeganie tego będzie miało negatywny wpływ na twój umysł, ponieważ wyczerpujesz się. Nie przesadzaj. Po każdej godzinie zrób 5-minutową przerwę od ekranu. Po kilku godzinach zrób sobie przerwę na przekąskę. Rób wszystko, co ci odpowiada, ale pamiętaj o zachowaniu równowagi.

Pozostań w kontakcie
Pandemia wpłynęła na relacje społeczne w najgorszy możliwy sposób. Jedną wielką zaletą biura jest to, że możesz nawiązać kontakt ze współpracownikami. Teraz, gdy fizyczne połączenia nie są możliwe, poświęć czas na towarzyskie rozmowy online. Niezależnie od tego, czy jest to spotkanie online, czy zwykła sesja nadrabiania zaległości, staraj się pozostać w kontakcie. To powstrzyma twój stres.

Minimalizuj rozproszenie uwagi
Jeśli mieszkasz z rodziną i masz dzieci w domu, praca w domu może być koszmarem. Ale musisz być surowy. Nie pozwól nikomu wchodzić do twojego obszaru roboczego podczas pracy. Miej wszystkie niezbędne rzeczy do pracy w biurze domowym, abyś nie musiał wychodzić w trakcie pracy. Trzymaj urządzenie, internet i ładowarkę w zasięgu ręki. Miej też wodę i przekąski w pobliżu. Odłóż telefon, jeśli nie jest potrzebny do pracy. W przeciwnym razie po prostu wyloguj się z kont mediów społecznościowych na telefonie komórkowym i laptopie, aby powiadomienia Cię nie rozpraszały.

Usiądź z dala od okna, jeśli możesz zostać rozproszony przez otoczenie lub usiądź w pobliżu okna, jeśli chcesz uzyskać trochę słońca. Zmniejsz hałas wokół siebie, usiądź na wygodnym krześle i rób wszystko, co trzeba, abyś był uważny.

1 thought on “Jak zwiększyć produktywność podczas pracy w domu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *