Książki o rozwoju - dalej na topie?

Książki o rozwoju – dalej na topie?

Poradnik Prasóweczki

Jeśli chcesz się wybić, najpierw się rozwijaj

Jeśli to czytasz, jest duża szansa, że cenisz sobie samorozwój. Chcesz poszerzać swoją wiedzę na tematy zawodowe lub takie, które Cię interesują. Chcesz się rozwijać i szukasz książek, które mogą Ci w tym pomóc. Oto kilka ciekawych pozycji, po które warto sięgnąć.

Książki o rozwoju — dlaczego warto w nie inwestować?

Rozwój człowieka to bardzo szeroki temat. Obecnie samorozwój jest możliwy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. W internecie znajdziemy bardzo dużo księgarni internetowych, w których możemy zakupić ciekawe dla nas pozycje, także w formie e-booka. Książki o rozwoju, to bardzo dobra inwestycja, która z pewnością się zwróci. Oto kilka powodów, dlaczego warto inwestować w książki o rozwoju.

3 ważne kwestie na temat książek o rozwoju osobistym: 

Po pierwsze:

Jest wiele dobrych książek na ten temat. Więc jeśli szukasz jednej konkretnej książki, możesz ją znaleźć online lub w księgarni w pobliżu.

Po drugie:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rozwoju osobistym, ale nie wiesz, od czego zacząć, czytanie książek może być doskonałym sposobem na rozpoczęcie. Istnieje wiele różnych rodzajów książek na ten temat, które mogą pomóc Ci poprawić siebie na różne sposoby. Na przykład niektóre książki skupiają się wyłącznie na umiejętnościach biznesowych, podczas gdy inne skupiają się bardziej na umiejętnościach osobistych, takich jak przywództwo i komunikacja.

Po trzecie:

Czytanie książek pozwala nam uczyć się z doświadczeń innych ludzi bez konieczności popełniania tych samych błędów przez nas samych! Jest to szczególnie pomocne, gdy zastanawiamy się nad takimi rzeczami jak finanse osobiste, związki czy zdrowie, ponieważ te obszary wpływają na nasze życie tak bezpośrednio, że posiadanie czyichś wskazówek może nas uchronić przed podjęciem złych decyzji lub całkowitym zejściem z drogi (co zdarza się zbyt często).

Jakie książki o rozwoju wybrać?

Istnieje wiele książek o rozwoju, a to dlatego, że rozwój może być rozumiany na wiele sposobów. Możemy rozwijać swoje umiejętności biznesowe, przywódcze, językowe itp. Dlatego mamy dostępnych wiele książek o rozwoju, tak naprawdę z każdej dziedziny życia.

Książki biznesowo-rozwojowe, które warto przeczytać:

Jeśli działasz w internecie, prowadzisz strony internetowe, piszesz na nich treści, z pewnością zainteresują cię takie książki, jak np. „Copywriting sprzedażowy”, czy „Biblia Social Media”. Jednak być może lubisz się uczyć języków, lub chcesz się nauczyć, ale nie masz pomysłu, jak odpowiednio się do tego zabrać, dobrą książką będzie taka, która pokazuje różne metody nauki języków. A może jesteś młodym inwestorem i chcesz poznać tajniki dobrego inwestowania? Wówczas dobrą pozycją będzie, chociażby „Biblia Inwestowania”. Dlatego każdy chcący się rozwijać, z pewnością znajdzie coś dla siebie, z szerokim gamy książek na rynku.

Co daje nam samorozwój?

Rozwijanie siebie jest niezbędne w życiu. Dzięki niemu lepiej rozumiemy, kim jesteśmy, czego chcemy i jak to osiągnąć.

Samorozwój to ciągły proces, który nigdy się nie kończy. Chodzi o uczenie się nowych rzeczy, zmianę starych nawyków i stawanie się najlepszą wersją siebie.

Co daje nam samorozwój?

  1. Poczucie celu i kierunku w życiu
  2. Jasne zrozumienie naszych wartości i celów
  3. Lepsze relacje z innymi

Od jakich książek warto zacząć swoją przygodę rozwoju osobistego? 

Nie ma jednej odpowiedzi. Do jednego autor lub autorka książki przemówi, a drugi uzna to za stek bzdur. W rozwoju osobistym najważniejsze jest zadawanie sobie odpowiednich pytań: „Czego teraz potrzebuję?”, „W czym chciałbym się podszkolić itp?”… Jeżeli szukasz bardziej zrozumienia siebie, to na pewno warto sięgnąć po poradniki psychologiczne. 

Które książki z dziedziny rozwoju biznesowego warto przeczytać?

Przede wszystkim najpopularniejsze książki z wydawnictwa biznesowego Expertia oraz topowe pozycje z OnePress. Nie licz na konkretną listę książek, bo zarówno książki o biznesie jak i książki o rozwoju osobistym, to bardzo indywidualna sprawa. Na początku najlepsze są książki motywacyjne, potem książki psychologiczne (potęga podświadomości), a następnie książki typowo biznesowe. Rozwój osobisty to długa, ale fascynująca droga, a najlepsze książki pozwolą Ci tą drogą iść szybciej i przyjemniej :). 

Książki o rozwoju osobistym to „must have” dla każdej wrażliwej i inteligentnej osoby

Jeżeli jeszcze się za taką nie masz, to śmiało – możesz być mistrzem w danej dziedzinie, wystarczy, że sięgniesz po poradniki dotyczące danego zagadnienia. Rozwój pozwala zacząć żyć naprawdę i nie jes to bełkot… to po prostu fakt 🙂

Najlepsza książka, to książka, która jest dla Ciebie AKTUALNIE potrzebna

Pamiętaj, że pozytywne zmiany zależą od Ciebie i możesz je wprowadzać je co dzień po trochu, a potem jeszcze raz i jeszcze raz :). Dzięki zamianie sposobu myślenia możesz naprawdę być kim chcesz zarówno w życiu prywatnym jak i życiu zawodowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *