Podejmowanie dodatkowych środków ostrożności w domu

Podejmowanie dodatkowych środków ostrożności w domu

Poradnik Prasóweczki

Nie zapomnij o zamontowaniu czujnika czadu. Tlenek węgla jest często określany jako niewidzialny zabójca, ponieważ jest to bezwonny, bezbarwny gaz. Z tego powodu zawsze upewnij się, że w domu jest zainstalowany czujnik czadu.

Podejmowanie dodatkowych środków ostrożności w domu

• Podobnie jak alarmy przeciwpożarowe, czujnik czadu należy często sprawdzać.
• Jeśli usłyszysz sygnał na czujce, najpierw sprawdź baterie. Jeśli baterie nadal działają, natychmiast skontaktuj się ze strażą pożarną.
• Poczekaj na straż pożarną na zewnątrz.
Zainstaluj bramki bezpieczeństwa dla małych dzieci. Wybierz odpowiedni rodzaj bramki bezpieczeństwa w zależności od lokalizacji. Przede wszystkim istnieją dwa rodzaje bramek – jedna, która wymaga śrub, aby zostać zamontowana, a druga, która jest utrzymywana na miejscu przez nacisk. Ważne jest, aby zrozumieć, który typ bramki powinien być używany gdzie.
• Bramy stosowane na szczycie schodów są często montowane na śruby, podczas gdy bramy montowane ciśnieniowo mogą być stosowane na dole schodów i między pokojami.
• Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami. W razie wątpliwości poproś specjalistę o zainstalowanie bramki.
Kup podkładki pod dywany obszarowe. Dywan obszarowy może natychmiast przekształcić pomieszczenie, ale może być również źródłem obrażeń domowych. Zawsze kupuj podkładki antypoślizgowe do dywanów. W ten sposób możesz zapobiec przypadkowemu poślizgnięciu się dzieci i dorosłych.
• Rozważ zamontowanie gumowej podkładki, ponieważ ma ona antypoślizgowy uchwyt, jest wykonana z ekologicznych materiałów i jest ogólnie bezpieczna dla podłóg z twardego drewna.
Utrzymuj podjazdy i chodniki w czystości. Ważne jest, szczególnie w miesiącach jesiennych i zimowych, utrzymywanie podjazdów i chodników w czystości. Powinny one być wolne od liści, śniegu i lodu, aby zapobiec obrażeniom.
• Ciężkie zimowe miesiące mogą również powodować pęknięcia podjazdów i chodników. Staraj się dokonywać napraw tak szybko, jak to możliwe. Jeśli nie możesz rozwiązać problemu, poszukaj pomocy specjalisty.
• Zainstaluj światła na górze i na dole schodów. Jednym z powszechnych urazów domowych jest spadanie ze schodów. Winowajcą jest często słabe lub nieistniejące oświetlenie. Dodając światła do górnej i dolnej części schodów, możesz zapobiec niepotrzebnym upadkom.
• To samo dotyczy schodów na zewnątrz. Upewnij się, że widoczność jest dobra, instalując górne światło.
• Możesz rozważyć zainstalowanie światła z wykrywaczem ruchu również na zewnętrznych schodach, zwłaszcza jeśli zdarza ci się mieć nieoczekiwanych gości.
Ogrodzenie na basenie. Tysiące amerykańskich rodzin co roku cierpią z powodu niepotrzebnych tragedii na basenach. Ogrodzenie w basenie i użycie samozamykającej się bramy pomaga zapobiegać niepotrzebnym wypadkom.
• Rozważ również pokrycie basenu płachtą. Powinno to być stosowane jako dodatek do ogrodzenia, a nie zamiast niego. Alarm basenowy może być również przydatny, aby poinformować Cię, gdy inni dostaną się do wody.
• Upewnij się, że ogrodzenie ma odpowiednią wysokość, by zapewniało rzeczywiste bezpieczeństwo.
• Nie stawiaj krzeseł, stołów ani ław w pobliżu ogrodzenia.
• Pamiętaj, aby aktywnie nadzorować dzieci podczas korzystania z basenu i poinformować wszystkich w twoim domu o reagowaniu na sytuacje kryzysowe w środowisku wodnym.

1 thought on “Podejmowanie dodatkowych środków ostrożności w domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *