Praca dla kierowcy CE - Niemcy

Praca dla kierowcy CE – Niemcy

Poradnik Prasóweczki

Nie da się ukryć, że zarobki w niektórych branżach, w naszym kraju są sporo poniżej oczekiwań. W wielu przypadkach, nie spełniają one oczekiwań zawodowców, którzy poświęcili lata na kształcenie się w danym kierunku. Mimo systematycznych obietnic, odnośnie podwyższenia średniego, miesięcznego wynagrodzenia dla niektórych profesji, da się wyraźnie odczuć iż nie jest to wystarczające. Z tego powodu coraz więcej rodaków decyduje się na tak zwaną emigrację zarobkową. Najwięcej ofert pracy, szczególnie u naszych zachodnich sąsiadów, odnosi się do poszukiwań zawodowych kierowców kategorii C+E. Zarobki oferowane w Niemczech, są dwu lub trzy krotnie wyższe od tych, których mogą spodziewać się zawodowi kierowcy w naszym kraju. Dlaczego więc warto zdecydować się na wyjazd i jak może nam w tym pomóc agencja pracy?

Polscy kierowcy C+E w Niemczech

Wspomnieliśmy już, że w naszym kraju kierowcy C+E nie mogą cieszyć się wysokim wynagrodzeniem. Nie mniej jednak sytuacja ta zmienia się tuż po przekroczeniu naszej zachodniej granicy. Oprócz tego, że praca kierowca C+E w Niemczech jest niezwykle popularna i można znaleźć wiele godnych zainteresowania ofert, to jeszcze można liczyć na o wiele wyższe zarobki i całkiem spory zakres przywilejów. Dlaczego warto więc skorzystać z okazji i rozpocząć pracę kierowcy C+E w Niemczech? Oto kilka argumentów:

  • wysokie zarobki i pakiet świadczeń socjalnych- w Niemczech kierowcy C+E mogą liczyć na pokaźne zarobki. Dodatkowo zatrudnienie u niemieckiego pracodawcy upoważnia ich do pobierania świadczeń socjalnych na dziecko, które nazywają się kindergeld. Co więcej, kierowcy w Niemczech pracują krócej niż w naszym kraju i mogą liczyć na więcej świadczeń pracowniczych jak np. dostęp do prywatnej opieki medycznej.
  • wyższa, przyszła emerytura-  pracując u naszych zachodnich sąsiadów, kierowcy mają odprowadzane regularnie składki na ubezpieczenie społeczne, a niemieckie emerytury są znacznie wyższe niż polskie. Zatrudnienie się jako kierowca C+E i przepracowanie kilku lat, daje ogromne szanse na odpowiednio wysoką emeryturę w przyszłości.
  • bezpośrednie zatrudnienie u niemieckiego pracodawcy- praca kierowcy C+E Niemcy to przede wszystkim opłacalne zatrudnienie się u pracodawcy niemieckiego i korzystanie z niemieckich świadczeń także w naszym kraju. Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech, uprawnia do korzystania ze świadczeń w Polsce.
  • godziwe warunki pracy- niemieccy pracodawcy o wiele bardziej niż polscy przestrzegają norm czasu pracy i dbają o wypoczynek kierowców. Co więcej na kierowcy nie będzie także ciążyła nieustanna presja czasu.
  • możliwość częstych zjazdów do kraju- to niezwykle istotna kwestia, dla wielu kierowców C+E zatrudnionych u niemieckiego pracodawcy. Powroty do domu z Niemiec, szczególnie do zachodnich obszarów naszego kraju zajmą jedynie kilka godzin, a kierowcy nie będą tak dotkliwie odczuwali rozłąki z rodziną. Co więcej nie muszą obawiać się o to, że nie uda im się dojechać do domu na święta czy inne ważne uroczystości. 

Skorzystaj z pomocy agencji pracy

Nie da się ukryć, że zatrudnienie jako kierowca C+E w Niemczech kusi wielu śmiałków. Nie mniej jednak, powinni oni starannie przeglądać i selekcjonować oferty, a jeszcze lepiej będzie, gdy skorzystają oni z usług agencji pośrednictwa pracy. Jedną z nich jest AsmoSolutions, która od lat łączy wykfalifikowanych kierowców z najlepszymi i najrzetelniejszymi pracodawcami po zachodniej stronie granicy. Praca kierowcy CE- asmo.solutions.pl to przede wszystkim gwarancja legalnego i bezpiecznego zatrudnienia, na warunkach na które zgodzi się zarówno niemiecki pracodawca jak i polski pracownik. Co więcej współpraca z taką agencją jest gwarancją tego, że wszelkie formalności i zorganizuje kierowcom wyjazd. Dopilnuje ona także przetłumaczenia niezbędnych dokumentów i przeprowadzi kandydatów przez proces rekrutacyjny. Dzięki współpracy z agencją kierowcy mają dostęp do szerokiej bazy ofert pracy u rzetelnych, niemieckich pracodawców, więc każdy z zainteresowanych na pewno znajdzie ofertę odpowiednią dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *