Wedding planner - zawód z przyszłością

Wedding planner – zawód z przyszłością

Poradnik

Chcesz wykonywać zawód, polegający na spełnianiu marzeń? W dodatku taki, który daje swobodę decydowania o tym w jakich godzinach pracujesz? Kochasz piękne przyjęcia? Zostań wedding plannerem.

 

Kim jest wedding planner?

Wedding planner to stosunkowo nowy zawód na polskim rynku, ale cieszący się coraz większą popularnością i mający duży potencjał. Dlaczego? Organizacja ślubu i wesela nie jest łatwym zadaniem dlatego pary młode coraz częściej decydują się zatrudnienie osoby, która zawodowo zajmuje się organizacją wesel. Wedding planner planuje całą uroczystość wedle oczekiwań pary młodej, nadzorując i koordynując przy tym pracę wszystkich weselnych usługodawców w dniu wesela.

Wyzwania dla konsultanta ślubnego

Ślub to zazwyczaj najważniejsze wydarzenie w życiu, dlatego młode pary marzą o tym, by było idealnie zaplanowane. Te marzenia są często szalone, konsultant ślubny stawia więc czasem czoła wyzwaniom i musi wykazać się kreatywnością i stalowymi nerwami. Dlatego wedding planner, poza zamiłowaniem do swojej pracy, musi być także osobą pewną siebie odporną na stres.

 

Chcesz zostać wedding plannerem?

Ponieważ to zawód dość nowy, niewiele osób wie, że może go wykonywać. Niewiele jest miejsc, które oferują kształcenie w tym kierunku. Nie ma lepszego sposobu by posiąść wiedzę i umiejętności w tym kierunku niż odbycie szkolenia dla wedding plannerów, które dostarczają niezbędnej wiedzy kandydatom na konsultanta ślubnego. Kursy dla wedding plannerów obejmują zwykle informacje z zakresu planowania wesela, współpracy z klientami oraz podwykonawcami, a także koordynacji całego wydarzenia.

Jak właściwie wybrać kurs konsultanta ślubnego?

Rozważając wybór kursu wedding plannera nie decyduj pochopnie. Weź pod uwagę przede wszystkim doświadczenie prowadzących szkolenie w realnym organizowaniu wesel. Możesz się bowiem natknąć na kursy, których prowadzący czerpali swoją wiedzę z Internetu, zamiast z praktyki. By dobrze wybrać,  wybierz kursy konsultanta ślubnego, które oferują kompleksowe szkolenie, poparte wieloletnim doświadczeniem oraz bogatą wiedzą trenerek. Takie szkolenia znajdziesz np. w Wedding Planner School. W taki sposób zyskasz możliwość spełnienia swoich oraz odpowiednie umiejętności, poparte certyfikatem wedding plannera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *