zarabianie

Zarabianie Moryń

Prasóweczki

Jedną z najważniejszych tarcz, które chronią cię przed utratami na giełdzie, jest umiejętność. Dlatego zanim zdecydujesz się na sztukę w oparciu o kontrakty CFD, dowiedz się, jak postępują także w który recepta na nich uzyskasz. Dzięki temu zyskasz przewagę nam innymi traderami i wielu szybciej wypracujesz zysk. W tekście znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, które dotyczą tego dosyć nowego instrumentu finansowego.

Zarabianie Łobez

CFD — co wtedy istnieje?

Skrót CFD oznacza Contract For Difference, czyli kontrakt na miarę kursową. Dzisiaj znajdziesz go w możliwości większości firm brokerskich, ponieważ jest daleko surowy w realizacji. Gdy wybierasz CFD, nie inwestujesz w fizyczne akcje, tylko spekulujesz na temat ich ceny. Innymi słowy: zawierasz sklep z brokerem, że cena danego aktywa wzrośnie lub spadnie.
Zarabianie Łobez

Sprawia to, że CFD są jednymi z najbardziej podatnych instrumentów finansowych w giełdowej ofercie. Za ich pomocą zajmiesz zarówno długą perspektywę (tradycyjne na wzrost wartości), jak i suchą (na stok cen). Ponadto kontrakty CFD obejmują prawie wszelkie rodzaje aktywów.
Zarabianie Łobez

Kupisz CFD m.in. na:

surowce,
akcje spółek,
ETF-y,
waluty,
kryptowaluty.

Uważaj przy wyborze brokera!

Większość brokerów na targu chwali się, że dają traderom wstęp do wysokiej ilości aktywów. W grupie przypadków oferują tylko CFD, zaś nie możliwość fizycznego kupna akcji. Dbaj o tym, kiedy zdecydujesz się na wybór któregoś z nich.

Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, czy twój broker oferuje także kontrakty CFD typu DMA (lub z bezpośrednim wstępem do rynku). Dzięki tej dróg zwiększysz płynność inwestycji, ponieważ twój kontrakt szybciej odpowiada na zmiany cen. Także nie konkurujesz z przedstawicielem.

Dowiedz się więcej o intratnym rachunku CFD i zacznij zarabiać już dzisiaj.

Czym CFD różni się od futures?

Mimo iż na wczesny etap oka kontrakty CFD są bardzo podobne do futures, tak naprawdę kolidują w mało podstawowych czynnikach. Do najważniejszych różnic zaliczamy:

CFD to umowa między tobą i brokerem. W skutku podlega ale i tylko regulacjom wewnętrznym firmy brokerskiej. W sukcesie futures zawierają się jeszcze regulacje operatora, przez co futures mamy za bezpieczniejsze.
Aby zainwestować w futures, wymagasz dużego pieniądza. Z CFD zaczniesz już z symbolicznych kwot.
CFD obejmują dużo ogromniejszą kwotę aktywów, niż futures.
Zarabianie Łobez

Zobacz również Inwestowanie w CFD — na czym polega?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *